MUZYCZNE INSPIRACJE– LATO

8 maja 2024r. odbyły się warsztaty muzyczno – taneczne, pt. „Przygody z muzyką – Lato”. Zajęcia przeprowadzała Monika Kluza, trener Centrum Edukacji Artystycznej Muzylek Moni z Krakowa. Wzięło w nich udział 19 nauczycieli z przedszkoli i szkół podstawowych.
Celem spotkania było doskonalenie i poszerzanie wiedzy merytorycznej oraz wzbogacenie warsztatu pracy nauczyciela, poprzez ukazanie celowości kształtowania estetyki i harmonii ruchu, wyczucia rytmu, wyobraźni twórczej, rozwijania uzdolnień tanecznych oraz wrażliwości na piękno i dźwięk.
Prowadząca zapoznała uczestników spotkania ze zbiorem autorskich piosenek, choreografią oraz propozycjami zabaw pozwalających na wyciszenie, rozluźnienie i skupienie uwagi. Zwróciła uwagę na hortiterapię, która pozwala na obcowanie z naturą i stymuluje rozwój wszystkich zmysłów.
Nauczyciele również obejrzeli i przećwiczyli opracowania instrumentalne utworów muzycznych, przykłady zabaw rytmicznych z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych.
Następnie pani Monika omówiła przykłady bajek: „Wakacyjna Przygoda małej Lili”, „Bajka muzyczna o zapachu miłości”, których opracowania w postaci nagranego filmu, nauczyciele otrzymają na maile.

Każdy uczestnik warsztatu otrzymał certyfikat, książkę z zestawem scenariuszy zajęć oraz dwie autorskie płyty CD. Pomysły ze szkoleń po niewielkiej modyfikacji można wykorzystywać przez cały rok.
Dziękuję uczestnikom warsztatów za obecność, mile spędzony czas oraz wspólną zabawę.

Arlena Kiziak – doradca metodyczny edukacji wczesnoszkolnej.