Pan Belfer w Głogowie

Nauczyciele głogowski szkół podstawowych mieli okazję wziąć udział w warsztatach poprowadzonych przez pana Davida Łasińskiego, znanego w sieci jako Pan Belfer – nauczyciel z Internetów. Pan Łasiński jest nauczycielem chemii, który wie
edukacja wymaga zmian, Pisze o sobie, że jego supermocą jest uczenie trudnych rzeczy w prosty sposób. I tak jest naprawdę, o czym mogliśmy się przekonać podczas warsztatów.
Warsztaty odbyły się w Szkole Podstawowej nr 14 w Głogowie, a inicjatywa szkolenia była wspierana przez pana prezydenta naszego miasta. Szkoły w poprzednim roku otrzymały sprzęt w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Zależy nam, aby wykorzystać zakupiony sprzęt najlepiej jak najlepiej. Spotkanie było podzielone na dwie części. Pierwsza część dotyczyła pracy drukarki 3 D, możliwości wykorzystania stron internetowych do poszukiwania ciekawych wydruków. Prowadzący zwrócił uwagę na to, w jaki sposób warto szukać materiałów i jak je dopasować do swoich własnych potrzeb. Drukowanie to jednak bardzo żmudny proces. Alternatywą dla drukarek 3 D są długopisy. Nauczyciele mogli na warsztatach sami wydrukować małe elementy za pomocą długopisu 3 D. Druga część warsztatów poświęcona była wykorzystaniu gogli ClassVR w planowaniu procesu edukacyjnego. Zaletą tych okularów jest to, że to nauczyciel ma dostęp do materiałów które uczeń przegląda i może sterować pracą klasy tak, aby wszyscy uczestnicy procesu dydaktycznego w tym samym momencie widzieli to samo. Podczas zajęć nie zabrakło też informacji na temat sztucznej inteligencji. Zadowoleni uczestnicy chcieliby kontynuować warsztaty dotyczące pracy z AI. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w to, aby mogło odbyć się to szkolenie.

Iwona Rogowska – doradca metodyczny

Galeria zdjęć – kliknij tutaj