Bum Bum Rurki – nauka i zabawa

Dnia 17 maja br. w Szkole Podstawowej nr 2 w Głogowie oraz 31 maja w Szkole Podstawowej nr 12 odbył się warsztat dla nauczycieli, pn. „Rurowa Petarda” czyli najszersze spojrzenie na Bum Bum Rurki w Polsce.

Warsztaty przeprowadził Dawid Gacek – inżynier dźwięku, człowiek z pasją, jeden z trzech czołowych instruktorów gry na Bum Bum Rurkach w Polsce.

W pierwszej części warsztatu uczestnicy poznali metodykę kreatywnej pracy z rurkami oraz zasady jej organizacji. Wykorzystanie nieograniczonych możliwości zabaw orientacyjno – porządkowych i ruchowych z kolorowymi rurkami. Taka forma ekspresji pozwoli na rozładowanie napięć, integrację grupy, twórczą ekspresję, poznanie siebie oraz utrzymanie dyscypliny w klasie.

W drugiej części można było zobaczyć spektakularne „show” zamieniające uczestników w profesjonalnych muzyków, przygotowujących opracowania utworów do przedstawienia / występu. Uczestnicy spotkania poznali nowoczesne, a zarazem proste zapisy „nutowe” do pracy z utworami muzyki klasycznej i współczesnej.

Trzecia część dotyczyła przykładów wykorzystania Bum Bum Rurk jako pomocy dydaktycznej na lekcjach języka polskiego, matematyki, wychowania fizycznego, muzyki, plastyki, w poznawania świata przyrody i wielu innych sytuacjach.

Pełne cztery godziny szkolenia minęły jakby było to chwil kilka. Nauczycielki bawiły się znakomicie, tryskały energią oraz wykazały się dobrą kondycją. Dzięki poznaniu możliwości tego niezwykłego instrumentu, mogą zaraz po zajęciach rozpocząć wdrożenie propozycji warsztatowych w pracy edukacyjnej, zabierając dzieci/uczniów do niezwykłego świata muzyki.

Arlena Kiziak – doradca metodyczny