Opowiadali o górnikach

We wtorek (10.12.) dzieci i młodzież biorąca udział w I Międzypowiatowym Konkursie pn ,,Opowiem Ci o górniku’’ odebrała nagrody na Gali w Galerii Rynek w Polkowicach.

Tematem konkursu było przedstawienie w formie literackiej postaci górnika związanej z lokalną tradycją górniczą.

Konkurs cieszył się dużą popularnością wśród uczniów placówek oświatowych, którzy w swoich pracach literackich popularyzowali postaci związane z branżą górniczą, a konkretnie z Zagłębiem Miedziowym.

Mój syn został laureatem konkursu – powiedziała jedna z mam – radość jest wielka, ponieważ opisywał postać swojego dziadka, który był górnikiem. Po przeczytaniu jego wypracowania dziadek bardzo się wzruszył i powiedział, że żadne medale, odznaczenia górnicze, nie mają dla niego znaczenia, jak praca literacka jego wnuka. Podziękowaniom nie było końca. Syn ma pomysł na przyszłoroczna pracę literacką o górniku, bo jego drugi dziadek i tata też są górnikami.

-Bardzo fajny konkurs, a nagrody jeszcze lepsze. Dochodzę do wniosku, że warto się uczyć i pisać – mówi jedna z laureatek konkursu.

Podziękowania i słowa uznania za  pomysłowe przedsięwzięcie  kierujemy do Organizatorów konkursu – informacja ze strony internetowej Szkoły Podstawowej w Nielubi.

Organizatorami konkursu ,,Opowiem Ci o górniku ‘’byli: Powiatowe Centrum Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego i Doskonalenia Nauczycieli w Głogowie, Powiatowy Ośrodek Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Polkowicach, Polkowickie Centrum Animacji oraz Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną   w Polkowicach.

Na konkurs wpłynęło ponad 70 prac literackich.