Konkurs „W pogoni za indeksem” rozstrzygnięty!

W środę 22 maja br. w Bibliotece pedagogicznej w Głogowie odbył się finał powiatowego konkursu dla uczniów oddziałów gimnazjalnych szkół podstawowych – „W pogoni za indeksem”, którego organizatorem jest Powiatowe Centrum Poradnictwa Psychologiczno- Pedagogicznego i Doskonalenia Nauczycieli. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Dolnośląski Kurator Oświaty, Starosta Głogowski oraz Prezydent Miasta Głogowa. Konkurs jest trzyetapowy i odbywa się w czterech dziedzinach wiedzy- z matematyki, geografii, języka polskiego oraz języka niemieckiego. W tegorocznych zmaganiach konkursowych w pierwszym- szkolnym etapie wzięło udział czterystu trzydzieści ośmiu uczniów. Spośród tej grupy do finału dotarło 38 uczniów, z których wyłoniono 13 laureatów.
W X edycji Powiatowego Konkursu „W pogoni za indeksem” laureatami z matematyki zostali: Wiktor Bachta ze Szkoły Podstawowej w Jaczowie, Michał Szelest
ze Szkoły Podstawowej nr 8 oraz Bartosz Kaczor z ze Szkoły Podstawowej nr 11. Indeksy z geografii przyznano: Natalii Bartlewskiej ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Głogowie, Kacprowi Fręśko i Piotrowi Sołtysikowi ze Szkoły Podstawowej nr 11. Tytuł laureata z języka niemieckiego otrzymali: Laura Hara i Damian Olejnik ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie, Aleksandra Gośko z Liceum Aslan oraz Zofia Czerniawska ze Szkoły Podstawowej nr 11.Zuzanna Szkliniarz z Liceum Aslan, Emilia Zimny ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Głogowie oraz Gabriela Lichwa ze Szkoły Podstawowej w Jaczowie.
to tegoroczni laureaci Powiatowego Konkursu „W pogoni za indeksem” z języka polskiego. Laureatom wręczono nagrody ufundowane przez honorowych patronów konkursu.
Były to powerbanki, książki i bony upominkowe. Dodatkowe upominki przygotował dla laureatów dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie.
Wszystkim finalistom gratulujemy wiedzy, a opiekunom serdecznie dziękujemy
za przygotowanie uczniów do konkursu.
Jednocześnie informujemy, że konkurs znalazł się w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły.

organizatorzy :

Teresa Walczak-doradca metodyczny matematyki
Iwona Rogowska- doradca metodyczny geografii
Alicja Skoczylas -doradca metodyczny języka niemieckiego
Wioletta Ziemińska-doradca metodyczny języka polskiego