Konkurs Plastyczny „Wielkanocne Pisanki” rozstrzygnięty

15 maja 2019r. w Centrum Konferencyjno – Wystawienniczym w Zamku Książąt Głogowskich odbyło się uroczyste podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Wielkanocne pisanki”. Organizatorami konkursu był Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Głogowie oraz Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie. Przedmiotem konkursu były przestrzenne, dowolnej wielkości pisanki i jajka wielkanocne, wykonane i zdobione różnymi technikami.

Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie szkoły podstawowej, uczniowie klas gimnazjalnych oraz uczniowie szkoły ponadpodstawowej. W konkursie wzięło udział 45 uczestników. Opieką artystyczną uczniów objęło 16 nauczycieli.

Jury w trakcie oceny zwracało szczególną uwagę na oryginalność pomysłu, dobór i wykorzystanie materiałów i technik plastycznych. Laureaci konkursu otrzymali nagrody i dyplomy, a pozostałym uczestnikom wręczono dyplomy- podziękowania za udział w konkursie. Uatrakcyjnieniem spotkania były występy artystyczne uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogowie.

Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

Beata Cześniuk