KARTY GRABOWSKIEGO – jak zainteresować dzieci matematyką?

24 marca i 8 kwietnia 2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Głogowie odbyły się warsztaty: „Karty Grabowskiego – czyli jak zainteresować dzieci matematyką”, w których uczestniczyli nauczyciele matematyki, edukacji wczesnoszkolnej, wychowania przedszkolnego oraz świetlic.

Celem warsztatów było:

  • wspieranie nauki dodawania i odejmowania,
  • utrwalanie obliczeń pamięciowych przy mnożeniu,
  • kształcenie logicznego myślenia,
  • wspieranie uczenia się: cierpliwości, współpracy, koncentracji, pracy w grupie oraz jak wygrywać i przegrywać.

Podczas warsztatów nauczyciele poznali Karty Grabowskiego i dowiedzieli się, jak wykorzystać je na lekcjach, zajęciach dodatkowych oraz w świetlicy. Podczas spotkania prowadząca zaprezentowała zarówno ogólną metodykę pracy z Kartami w szkole, jak i sprawdzone gry o różnym stopniu trudności. Karty Grabowskiego to świetna pomoc w nauce dodawania, odejmowania, tabliczki mnożenia czy logicznego i strategicznego myślenia, ponieważ uczą poprzez zabawę.

Dzięki aktywnemu udziałowi nauczycieli we wszystkich prezentowanych grach i możliwości wcielenia się w role uczniów, już od następnego dnia po warsztatach nauczyciele mogli na swoich lekcjach stosować dowolny z produktów należących do serii Kart Grabowskiego: „Dodawanie i odejmowanie”, „Tabliczka mnożenia”, „Gry logiczne” oraz Bączek Matematyczny Piruet.

Podsumowaniem warsztatu były „mini mistrzostwa” w tabliczce mnożenia i kręceniu bączkiem oraz zaproszenie z uczniami do udziału w:

  • Mistrzostwach  Polski  w Tabliczce Mnożenia
  • Mistrzostwach w Kręceniu Bączkiem Matematycznym

Zajęcia przeprowadziła Kamila Kreczmer – Certyfikowany Trener Kart Grabowskiego

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej  atmosferze.

Arlena Kiziak – doradca metodyczny