FINAŁ XXVII POWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2018/19

Dnia 3 kwietnia 2019 w Szkole Podstawowej nr 2 w Głogowie spotkali się finaliści Powiatowego Konkursu Matematycznego na poziomie szkół podstawowych. W etapie tym uczestniczyło 33 uczniów z 12 szkół podstawowych powiatu głogowskiego i polkowickiego wyłonionych po eliminacjach szkolnych, które odbyły się 12 grudnia 2018r. Zdecydowana większość to uczniowie klas ósmych i siódmych ,  ale w gronie najlepszych matematyków znalazła się też uczennica klasy piątej.

Międzyszkolna komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

  • I miejsce Michał Majczek SP nr 11 w Głogowie
  • II miejsce Oskar Chwaszcz SP nr 13 w Głogowie
  • II miejsce Lena Hejmej SP nr 14 w Głogowie
  • III miejsce Kacper Ziubryniewicz SP w Wilkowie
  • IV miejsce Jan Szabłykin SP Aslan w Głogowie

Pozostałym uczniom gratulujemy udziału i godnej rywalizacji w matematycznych zawodach. Rezultaty osiągnięte przez wszystkich finalistów są rozesłane do szkół biorących udział w konkursie.

 

Konkurs honorowym patronatem  objęli Prezydent Miasta Głogowa i Starosta Głogowski. Wszyscy uczestnicy otrzymali gratulacje, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody niespodzianki ufundowane przez sponsorów. Prezydent Miasta Głogowa w tym roku szkolnym ufundował dla laureatów gadżety elektroniczne typu głośniki i smartwatche . Podobnie  Starosta Głogowski obdarował najlepszych uczestników powerbankami. Dodatkowo Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 zadbała o nagrody książkowe  dla laureatów oraz poczęstunek dla wszystkich uczniów i nauczycieli opiekunów.

Doradca metodyczny Teresa Walczak