Konkurs recytatorski „ SŁOWEM MALOWANE – NASZA OJCZYZNA”

W tym roku obchodzimy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
 Do tej tematyki nawiązywały wiersze prezentowane podczas konkursu recytatorskiego
„SŁOWEM MALOWANE – NASZA OJCZYZNA”, który odbył się 6 listopada 2018r.

Konkurs zorganizowany został przez Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Miejską Bibliotekę Publiczną w Głogowie i miał na celu popularyzowanie poezji ukazującej piękno naszej Ojczyzny, budzenie dumy narodowej, pielęgnowanie postaw patriotycznych, odkrywanie predyspozycji i zainteresowań uczniów oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Konkurs odbywał się w następujących kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych: klasy I – IV oraz klasy V – VIII, uczniowie klas gimnazjalnych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. W konkursie zaprezentowało się 31 uczestników
z głogowskich szkół.

Jury w trakcie oceny  zwracało szczególną uwagę na: dobór repertuaru, pamięciowe opanowanie tekstu i jego interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny. Uczestnicy dostarczyli publiczności wiele wrażeń artystycznych. Konkurs był okazją do realizacji marzeń artystycznych uczniów i stworzył możliwość prezentacji umiejętności recytatorskich.

Miłym urozmaiceniem konkursu były występy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2
w Głogowie nawiązujące do tematyki 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Laureatom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie uczniów składamy podziękowania.

Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok.

Beata Cześniuk – doradca metodyczny