26th IATEFL International Poland Conference – relacja

Już po raz 26. Międzynarodowe Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Angielskiego IATEFL Poland zorganizowało coroczne sympozjum dla nauczycieli języka angielskiego. Tym razem trzydniowa konferencja odbyła się w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej (15-17.09.2017r.) Zgromadziła ponad 500 uczestników w tym około 130 prelegentów.
Jak co roku program kongresu był bardzo bogaty i zróżnicowany. Poza wykładami można było uczestniczyć w warsztatach, lekcjach pokazowych oraz… obejrzeć przedstawienie teatralne. Zakres tematyczny konferencji obejmował nie tylko zagadnienia metodyczne, ale także psychologiczne, socjologiczne czy terapeutyczne.

Dzielenie się wiedzą, doświadczeniem i dobrymi praktykami z innymi nauczycielami to niezwykły atut tej konferencji, która dobitnie pokazuje, że nauczyciele się rozwijają i z wielką pasją podchodzą do swojej pracy.

Podczas kongresu miałam zaszczyt przeprowadzić warsztaty pt. Teenagers and adults wanna have fun too! Edutainment when teaching for exams. W warsztatach uczestniczyło około 50 osób. Były one głównie przeznaczone dla nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych, a ich celem było ukazanie kilku pomysłów na przełamanie rutyny, która często wkrada się podczas przygotowania uczniów do egzaminów zewnętrznych. Edutainment pozwala zmotywować niezmotywowanych, zaangażować niezaangażowanych. Dodatkowo sprzyja rozwijaniu kreatywności.

Kolejny IATEFL za rok we Wrocławiu. Jednak już teraz zapraszam nauczycieli języków obcych na konferencję inaugurującą nowy rok szkolny, podczas której przeprowadzę omówione warsztaty po raz kolejny.
Konferencja odbędzie się 18 października 2017 r. Szczegóły podam niebawem.

Póki co, życzę nam wszystkim satysfakcjonującej pracy w nowym roku szkolnym. Mnie – jak zawsze – IATEFL bardzo zainspirował. Mam nadzieję, że będę mogła przekazać te metodyczne smaczki dalej:)

Urszula Majdańska-Wachowicz