Zmagania VIII Powiatowego Konkursu „W pogoni za indeksem” zakończone

W środę 26  kwietnia br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących numer 1 w Głogowie odbył się finał powiatowego konkursu dla uczniów szkół gimnazjalnych – „W pogoni za indeksem”, którego organizatorem jest Powiatowe Centrum Poradnictwa Psychologiczno- Pedagogicznego i Doskonalenia Nauczycieli.

Honorowy patronat nad konkursem objęli: Dolnośląski Kurator Oświaty, Starosta Głogowski oraz  Prezydent Miasta Głogowa. Konkurs jest trzy etapowy i odbywa się w trzech dziedzinach wiedzy- z matematyki, geografii oraz języka angielskiego.

W tegorocznych zmaganiach  konkursowych w pierwszym- szkolnym-  etapie  wzięło udział 388 uczniów. Spośród  tej grupy do ścisłego finału dotarło
29 uczniów, a z  tej grupy wyłoniono 9 laureatów.

W VIII edycji Powiatowego Konkursu „W pogoni za indeksem” laureatami z matematyki  zostali: Maria Wysocka z  Gimnazjum Dwujęzycznego, Michał Tłuczek z Gimnazjum nr 5 w Głogowie oraz Jan Kachnowicz  z Gimnazjum Aslan.

Indeksy z geografii przyznano: Danielowi Nowakowi z Gimnazjum nr 4 w Głogowie,  Zuzannie Gabrysz z Gimnazjum nr 3 oraz. Natalii  Brzeskot z Gimnazjum Publicznego w Jerzmanowej.

Tytuł laureata z języka angielskiego otrzymali: Dominik Jaros z Gimnazjum Aslan, Karol Skawiński z Gimnazjum Dwujęzycznego oraz Małgorzata Hasal z Gimnazjum nr 3 w Głogowie.

Nagrody rzeczowe ufundowali Prezydent Miasta Głogowa i Starosta Głogowski.

Młodzieży gratulujemy wiedzy i pasji w jej rozwijaniu, a nauczycielom dziękujemy za trud włożony w przygotowanie uczniów do konkursu.