Fiszki sportowe – INNOWACJA PEDAGOGICZNA 2022

Zapraszam do zapoznania się z innowacją pedagogiczną pt.: „Fiszki sportowe ” sposobem na zapamiętanie przepisów gier”. Autorką innowacji o charakterze metodycznym jest Pani Grażyna Dziadkowiec – Kublik nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie.

Innowacja pedagogiczna jest bardzo ciekawą propozycją dla uczniów na realizację zajęć z wychowania fizycznego. Pozwala w łatwy i atrakcyjny sposób przyswoić i doskonalić wiadomości w zakresie różnych dziedzin wychowania fizycznego. Program jest ciekawym pomysłem na urozmaicenie lekcji i pozwoli uczniom w łatwy sposób przyswoić wiedzę, która jest ważnym elementem dzisiejszego wychowania fizycznego.

Ukazanie uczniom ciekawych form nauki jest jednym najistotniejszych priorytetów współczesnej edukacji poprzez wiedzę na temat różnych dyscyplin sportowych. Motywowanie uczniów do aktywnego spędzania czasu w różnych formach będzie miało pozytywny wpływ na całe ich dorosłe życie, w którym na pewno nie powinno zabraknąć prozdrowotnych postaw i wiedzy w zakresie szeroko pojętej kultury fizycznej.

 

Opracowała

Beata Bielska, doradca metodyczny