GŁOGÓW – MOJE MIASTO

We czwartek 9 czerwca 2022 roku uczniowie klasy 1c ze Szkoły Podstawowej nr 2 gościli w Bibliotece Pedagogicznej w Głogowie. Uczestniczyli w zajęciach z edukacji regionalnej – Głogów – moje miasto przeprowadzonych przez p. Agnieszkę Skrycką.

Najpierw uczniowie przenieśli się w czasie – wysłuchali, krótkiej historii Głogowa, ilustrowanej zdjęciami. Następnie pani Agnieszka zapoznała dzieci z etymologią nazwy miasta oraz jego symbolami – flagą, godłem i hymnem. Swoją wiedzą i umiejętnościami uczniowie mogli się wykazać wykonując przygotowane przez prowadzącą zadania. Pierwsze zadanie okazało się niezwykle łatwe. Dzieci miały za zadanie pokolorować herb, zgodnie z jego wcześniejszym opisem oraz wyjaśnić znaczenie 5 pól znajdujących się w herbie.  W kolejnym zadaniem był test wyboru. Należało się wykazać słuchem muzycznym i spostrzegawczością.  Uczniowie wysłuchali nagrań trzech hymnów, a ich zadaniem było wskazanie hymnu Głogowa. Przy tym zadaniu pojawiło się kilka wątpliwości, ale od czego jest pomoc koleżeńska. Dzięki wskazówkom, zadanie zostało rozwiązanie. Fantastyczną zabawą było kolejne zadanie, czyli układanie interaktywnych puzzli przedstawiających zabytki Głogowa. Puzzle przygotowała pani Agnieszka, korzystając ze zdjęć dostarczonych przez uczestników VI Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Najpiękniejsze zakątki mojej miejscowości”.  Podsumowaniem zajęć było wykonanie krzyżówki zawierającej hasła związane z omawianymi zagadnieniami.

Atrakcyjna forma organizacji pracy, stosowanie ciekawych środków dydaktycznych a przede wszystkim dobra zabawa i zaangażowanie uczniów pozwoliło na zrealizowane zamierzonego celu zajęć.

Bardzo dziękuję Pani Agnieszce Skryckiej za przeprowadzenia zajęć

Arlena Kiziak – doradca metodyczny edukacji wczesnoszkolnej