OPOWIEŚĆ WIGILIJNA

Tuż przed świętami uczniowie z klas VII i VIII ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogowie przygotowali spektakl Opowieść wigilijna na podstawie książki Karola Dickensa.

To opowieść o zatwardziałym skąpcu – Ebenezerze Scrooge’u, którego w noc Bożego Narodzenia nawiedzają duchy, powodując jego moralną przemianę. Scrooge musi stawić czoła trzem duchom Świąt Bożego Narodzenia. Każdy z nich prezentuje osobny okres czasu – przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, tak aby w sercu skąpca z powrotem zagościła życzliwość. Duchy przypominają mu, jakim człowiekiem był dawniej, jak wygląda współczesny świat, co się stanie, gdy bohater nie będzie dążyć, do tego by stać się lepszym człowiekiem. Pod wpływem tych wizyt Scrooge’a zmienia się w serdecznego, ciepłego i hojnego człowieka, który chce nadrobić stracony czas. Zaczyna inaczej patrzeć na ludzi i świat.  A wydarzenia nocy wigilijnej odmieniają i    roztapiają jego zimne jak lód serce.

Przygotowane przedstawienie, przepiękną scenografię oraz efekty świetlne ze względu na pandemię uczniowie w tym roku szkolnym mogli obejrzeć w ramach zajęć zdalnych. Spektakl skłania widza do refleksji nad tym, jakie wartości są w życiu najważniejsze.

Przedstawianie wyreżyserowała p. Katarzyna Pawluś, oprawę muzyczną przygotowała p. Justyna Kuchnik z zespołem wokalnym, a za nagranie i montaż filmu odpowiedzialny był p. Michał Sękowski.

Arlena Kiziak – doradca metodyczny