KARTY GRABOWSKIEGO

27 października 2021r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Głogowie oraz 28 października w Powiatowym Ośrodku Doradztwa Metodycznego w Głogowie odbyły się warsztaty „Karty Grabowskiego, czyli jak zainteresować dzieci matematyką”. Uczestniczyli w nich nauczyciele matematyki, edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego.

Celem warsztatów było poznanie innowacyjnych metod wspierających rozwój dziecka/ucznia z zakresu edukacji matematycznej, poprzez:

  • kształcenie wyobraźni i intuicji matematycznej,
  • rozwijanie logicznego myślenia,
  • odkrywanie, że matematyką można się bawić.

 

Podczas warsztatu nauczyciele poznali zestawy Kart Grabowskiego dotyczące dodawania i odejmowania, tabliczki mnożenia, gier logicznych, Bączek Matematyczny Piruet – pomoc dydaktyczną rozwijającą sprawność manualną. W ramach spotkania prowadząca zaprezentowała zarówno ogólną metodykę pracy z kartami w szkole/przedszkolu, jak i sprawdzone gry o różnym stopniu trudności.

Karty Grabowskiego to świetna pomoc matematyczna do wykorzystania na zajęciach lekcyjnych i zajęciach wyrównawczych.  Można modyfikować zasady gier, dostosowując je do potrzeb uczniów, dokonywać zmian według własnego pomysłu. Dzięki aktywnemu udziałowi we wszystkich prezentowanych grach i możliwości wcielenia się w role uczniów, już od następnego dnia po warsztatach nauczyciele mogą na swoich zajęciach stosować dowolny z produktów należących do serii Kart Grabowskiego.

Zajęcia przeprowadziła Kamila Kreczmer – Certyfikowany Trener Kart Grabowskiego.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.

 

Arlena Kiziak – doradca metodyczny