XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

1 października 2021 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Przygotowania do tegorocznej edycji w Szkole Podstawowej nr 2 w Głogowie rozpoczęły się od 20 września. Na drzwiach wejściowych do klas, gazetkach szkolnych zawieszono kolorowe tabliczki z działaniami w zakresie 100. Uczniowie przez kilka dni mogli nadrobić „tabliczkowe” zaległości spowodowane wakacyjną przerwą.

Podczas lekcji matematyki nauczyciele urządzali potyczki matematyczne rozwiązując łamigłówki, sudoku matematyczne oraz grając w gry dydaktyczne z wykorzystaniem Kart Grabowskiego.  Uczniom bardzo przypadła do gustu taka forma nauki.

Podsumowaniem akcji były rozgrywki zorganizowane dla klas czwartych, przeprowadzone dnia 1 października w sali gimnastycznej przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa obowiązujących w trakcie pandemii.

W potyczkach brały udział czteroosobowe drużyny wyłonione w klasowych zmaganiach. Zawodnicy mieli do wykonania trzy zdania, tj. „Olimpijczyk, „Labirynt matematyczny”, które wymagały od zawodników nie tylko znajomości tabliczki mnożenia, ale odpowiedniej kondycji fizycznej, logicznego myślenia i szybkich decyzji. Zadaniem uczniów było przyporządkowanie w jak najkrótszym czasie odpowiednich czarnych kart do czerwonych wyników.  Trzecim zadaniem do wykonania był „Mini test” zawierający pięć przykładów pozwalających wykazać się znajomością trudnych przypadków z mnożenia.

Uczniowie byli świetnie przygotowani, wszyscy otrzymali dyplomy „Eksperta Tabliczki Mnożenia” oraz słodkie upominki. Do finału awansowało po 1 uczniu z każdej klasy uczestniczącej w zmaganiach. Miło nam poinformować, że w kategorii klas czwartych, jury przyznało następujące miejsca:

  • I miejsce: Dominik Hajłasz
  • II miejsce: Lena Domaradzka
  • III miejsce: Mateusz Madej
  • IV miejsce: Wiktor Bagiński

Zwycięzcom gratulujemy!

Zapraszamy do wspólnej zabawy za rok.

Organizatorzy:

Karty Grabowskiego

Szkoła Podstawowa nr 2 w Głogowie

Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Głogowie

Biblioteka Pedagogiczna w Głogowie

Galeria zdjęć, zobacz