WYMIANA POLSKO-UKRAIŃSKA ,,PIERWSZ POMOC NIE ZNA GRANIC’’ NA PÓŁMETKU

Od 23–27 sierpnia miała miejsce pierwsza wymiana polsko-ukraińska ze szkołą partnerską  Liceum nr 10 ze Lwowa – pod hasłem: „Pierwsza pomoc nie zna granic”.

Grupa projektowa liczyła 40 osób: 18 uczestników z I LO w Głogowie i 18 uczniów z Ukrainy + opiekunowie. Uczniami ze Lwowa opiekowały się panie Natalia Szprotser i Roksolana Zubko, a uczniami z I LO Elżbieta  Żywicka i Elżbieta Soja.

W ciągu tygodnia uczestnicy projektu między innymi zwiedzili Głogów, spotkali się z ratownikami ze Stacji Ratownictwa Górniczego w Sobinie, integrowali się w Dalkowie. Uczniowie brali udział w warsztatach pierwszej pomocy z przedstawicielami Uniwersytetu Trzeciego Wieku i zajęciach z przedsiębiorczości prowadzonych przez  Legnicką Strefę Ekonomiczną. Na strzelnicy w Brzegu Głogowskim walczyli o tytuł ,,Mistrz Sokole Oko’’. Uczestnicy projektu odwiedzili stolicę Dolnego Śląska, a tam mieli przyjemność zobaczyć Panoramę Racławicką oraz obejrzeć wystawę w Centrum Historii Zajezdnia.

W piątek 27 sierpnia polscy uczniowie pożegnali uczniów z lwowskiej Szkoła nr 10 im. św. Marii Magdaleny, którzy przebywali w Głogowie na wymianie w I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie. Licealiści ciekawie spędzili czas w Głogowie. Nawiązali przyjaźnie, a  teraz czekają na kolegów i koleżanki z Głogowa, którzy 13 września pojadą do Lwowa i nie mogą doczekać się tego wyjazdu.