WARSZTATY METODYCZNO – SZKOLENIOWE Aktywność fizyczna – Nordic Walking – receptą na zdrowie

Warsztaty metodyczno-szkoleniowe odbyły się 08.06.2021, wzięło w nich udział 13 nauczycieli różnych specjalności z powiatu głogowskiego. Wszyscy mieli możliwość popracowania nad własną techniką chodzenia z wykorzystaniem kijków Nordic Walking.

Warsztaty prowadziła Beata Boczar, która jest trenerem, a także sędzią i międzynarodowymi instruktorem NW, ale przede wszystkim Mistrzynią Polski i Europy w Nordic Walking. Według opinii nauczycieli uczestniczących w szkoleniu prowadząca warsztaty zaprezentowała ciekawe i przydatne ćwiczenia do realizacji zajęć z kijkami Nordic Walking.

Szczególną uwagę w trakcie warsztatów zwrócono na prawidłową technikę chodzenia na kijkach oraz na metodykę nauczania. Szczegółowo omówiono dobór sprzętu i pokazano różne rodzaje kijków. Bardzo ważne było indywidualne podejście instruktorki do uczestniczek warsztatów i korygowanie błędów w technice chodzenia. Nie zabrakło dobrych przykładów zabaw z wykorzystaniem kijków NW. Na koniec warsztatów jak to zazwyczaj jest na zajęciach sportowych wprowadzono ćwiczenia rozciągające, ciekawostką były pozycje jogi z wykorzystaniem kijków.

Dziękuję wszystkim nauczycielom za udział w warsztatach i wspaniałą atmosferę. Zapraszam do zapoznania się z krótkim spotem z wczorajszych zajęć, który znajduje się na Facebooku PODM Głogów.

 

Opracowała Beata Bielska, doradca metodyczny z wychowania fizycznego