Sportowe gry planszowe

Szanowni Państwo,

przedstawiam gry planszowe, towarzyskie, a zarazem edukacyjne, które – lekko przerobione – stają się sportowymi i mogą uatrakcyjnić zdalne lekcje wychowania fizycznego. Okres pandemii nieustannie się wydłuża, brak kontaktu z rówieśnikami często przyczynia się do wyizolowania, osamotnienia, a także wpływa na obniżenie nastroju i samopoczucia naszych uczniów. Propozycje, które przedstawiam opierają się na przerobionych, powszechnie znanych grach, tak więc ich zasady zostały dostosowane do tematyki wychowania fizycznego tak, aby w zabawny sposób uaktywnić ruchowo i zmotywować naszych uczniów do wysiłku fizycznego. Jest to również propozycja, którą możecie Państwo tylko omówić na zajęciach i zaproponować dzieciom, aby zagrały w zaprezentowane gry ze swoim rodzeństwem, rodzicami lub przyjaciółmi. Nawet w wersji online poprzez komunikatory wideo, zabawa rozwija dziecięcą ciekawość, zdrową rywalizację i wprowadza w dobry nastrój.

Zdrowie psychiczne uczniów jest tak samo ważne jak zdrowie fizyczne czy społeczne. Zapraszam do zapoznania się z przygotowanymi materiałami, szczegóły w zakładce „nauczanie zdalne w szkole 2020/2021” na stronie PODM Głogów. Znajdziecie tam Państwo linki do gier takich jak: chińczyk na sportowo, aktywne statki, sportowe państwa-miasta, alfabet i wisielec.

 

Beata Bielska – doradca metodyczny