Piłkarskie zadania domowe Tadajewskiego

Dlaczego dzieci tak bardzo lubią piłkę nożną?

Gra w piłkę nożną jest doskonałą formą aktywności, która przynosi wiele korzyści prozdrowotnych oraz radości nie tylko dorosłym, ale też dzieciom. Wzmacnia serce, płuca i mięśnie, zwiększa ruchomość stawów, poprawia zwinność i gibkość, także hartuje organizm poprzez treningi w zmiennych warunkach atmosferycznych. Dzięki grze w piłkę nożną uczniowie integrują się w grupie, nawiązują przyjaźnie, uczą się współpracy, zasad gry fair play, a systematyczne treningi uczą obowiązkowości i radzenia sobie z trudnościami. Futbol dobrze rozładowuje ogromne pokłady dziecięcej energii, a jednocześnie wspiera prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Różnorodne formy ćwiczeń piłkarskich, zabawy ruchowe, a także doskonalenie umiejętności technicznych korzystnie wpływają na wszechstronny rozwój różnych grup mięśniowych i sprawność dzieci. Każdy uczeń chętnie chwali się nowymi trikami przed swoimi kolegami.

Chciałabym przedstawić propozycję piłkarskich zadań domowych przygotowanych przez Piotra Tadajewskiego, nauczyciela SP 3 Głogów, trenera piłki nożnej.

W materiałach znajdziecie również Państwo, propozycję testu z pozycjami wyjściowymi do ćwiczeń i film z rozgrzewką ogólnorozwojową. Zachęcam do zapoznania się z tymi materiałami i wykorzystania ich na własnych zdalnych lekcjach wychowania fizycznego.

Beata Bielska doradca metodyczny