Pomysł na zdalną lekcję wf- Igrzyska Olimpijskie

Konferencja metodyczna w formie online odbyła się w 10 lutego 2021r. wzięło w niej udział 13 nauczycieli wychowania fizycznego w powiatu głogowskiego. Spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze, pedagodzy chętnie wymieniali doświadczenia na temat zdalnego nauczania. Na szkoleniu przedstawiono pomysł na zdalną lekcję wf opartą na materiałach przygotowanych przez Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie oraz autorski quiz stworzony w aplikacji Kahoot!

Kahoot! posiada dwa tryby: challenge i live game. Prowadząca omówiła oba sposoby, a uczestnicy wzięli udział w wyzwaniu na temat Igrzysk Olimpijskich. Sami mogli się przekonać, jak ciekawą formą sprawdzenia wiedzy jest test przygotowany za pomocą omawianej strony. Aplikacja pozwala na łatwy i szybki sposób sprawdzenia wiedzy, wskazuje miejsca na podium. W prosty sposób możemy przeanalizować wyniki jakie osiągnęli nasi uczniowie. Otrzymamy odpowiedź, które z zadanych pytań było najtrudniejsze, a które nie sprawiało żadnych problemów. W trakcie wideokonferencji przypomniano również inne testy i quizy, które znajdują się na stronie PODM Głogów (w zakładce nauczanie zdane w szkole), a poświęcone są tematyce igrzysk olimpijskich, m.in.: Quizizz, który ponownie został zaprezentowany.

Uczestnicy wyrazili opinię, że przedstawione treści konferencji są ciekawą propozycją na realizację zdalnej pracy na wychowaniu fizycznym i na pewno wykorzystają je na własnych lekcjach.

Dziękuję wszystkim nauczycielom za spotkanie i zachęcam do zapoznania się z materiałami prezentowanymi na wideokonferencji. Mam nadzieję, że szkolenie zainspiruje Państwa do stworzenia własnych quizów w aplikacji Kahoot, chętnie z nimi się zapoznam.

 

Beata Bielska

doradca metodyczny z wychowania fizycznego