MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ RODZINY

20 września 1993 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło bardzo ważne święto, a mianowicie Międzynarodowy Dzień Rodziny, który jest obchodzone 15 maja. To wspaniała sposobność do przypomnienia sobie, jak ważna jest rodzina i do podziękowania za obecność najbliższym. Bliskie, serdeczne relacje z rodziną i krewnymi to podstawa szczęśliwego funkcjonowania każdego z nas. Celem tego wyjątkowego święta, jest przede wszystkim pogłębienie wiedzy społeczeństwa o wszystkich trudnościach, problemach, z jakimi muszą obecnie borykać się współczesne rodziny. Jest to też idealny czas do refleksji na temat kondycji rodziny w dzisiejszym świecie oraz sposobów rozpoznawania i radzenia sobie z jej problemami.

W szkołach i przedszkolach Dzień Rodziny obchodzony jest, jako połączenie Dnia Ojca i  Dnia Matki. Ułatwia to rodzicom uczestnictwo w uroczystość oraz umożliwia zaproszenie innych członków rodziny. Daje to dziecku możliwość zaprezentowania się przed szerszym gronem rodzinnym.

W tym roku święta związane z rodziną mają jeszcze większą wartość, będziemy je obchodzili tylko w gronie rodzinnym. Warto te dni wykorzystać na wspólne spacery, rozmowy, przygotowywanie i spożywanie posiłków.

Poniżej znajdą Państwo karty pracy i gry dydaktyczne przypominające o tej ważnej dacie, do wykorzystania w prowadzeniu zajęć zdalnych.

Arlena Kiziak – doradca metodyczny

Pliki do pobrania

  • Międzynarodowy Dzień Rodziny – karta pracy pobierz
  • Rodziny Wyrazów – karta pracy pobierz
  • Zadania matematyczne (klasa2) pobierz
  • Zadania matematyczne (klasa3) pobierz
  • Zagadki matematyczne – odpowiedzi pobierz
  • Gra dydaktyczna – Święto Rodziny zagraj