,,Łączy nas pamięć’’ Żonkile 2020 wirtualnie

Po raz ósmy odbędzie się akcja społeczno-edukacyjna Żonkile, aby upamiętnić wybuch powstania w getcie warszawskim 19 kwietnia 1943 roku.

Będzie to szczególna edycja, bo i szczególne są warunki, z którymi przyszło nam się zmierzyć. W sytuacji, która zmusza nas do zachowania społecznego dystansu, jeszcze bardziej doceniamy wartość wspólnoty i ludzkiej solidarności.

Akcji Żonkile od początku towarzyszy hasło „Łączy nas pamięć” – niech pamięć połączy nas i w tym roku, choć nietypowo, bo wirtualnie.

W tym roku, wyjątkowo, na ulicach Warszawy i innych polskich miast nie spotkamy wolontariuszy rozdających żonkile – symbol pamięci o Powstaniu. Możemy jednak wyhodować kwiat w domowym zaciszu. To proste i wcale nie wymaga ogrodniczego zacięcia.

  1. Szablon znajduje się w zakładce ,,Nauczanie zdalne w szkole – historia’’.
  2. Zdjęcie z gotowym żonkilem opatrujemy hasztagami:#ŁączyNasPamięć oraz #AkcjaŻonkile i umieszczamy w mediach społecznościowych.
  3. Można zaangażować się w akcję, dodając nakładkę na zdjęcie profilowe na Facebooku. Nakładka jest dostępna tutaj >>
  4. Można dzielić się w sieci specjalną rocznicową grafiką, która pojawi się 19 kwietnia na profilach Muzeum POLIN w mediach: FacebookInstagramTwitter.

Niech połączy nas Pamięć.

Doradca metodyczny

Beata Józków