Wykorzystanie siłowni „pod chmurką” na lekcjach wychowania fizycznego.

Konferencja metodyczno–szkoleniowa odbyła się w dniu 24.09.2019 r. w siłowni w Parku Nad Strumykiem, ul. Budowlanych w Głogowie. Wzięło w niej udział 21 nauczycieli wychowania fizycznego ze wszystkich typów szkół.

Siłownia „pod chmurką”, staje się coraz bardziej popularną rozrywką. Znajduje się, na większości głogowskich osiedli w pobliżu szkół. Ma za zadanie umilić ludziom wolny czas, skupiając się na ogólnym wzmocnieniu i spaleniu kalorii. Siłownia ta zazwyczaj składa się z kilku maszyn, na dane partie mięśniowe. Konferencja miała na celu pokazanie jak w inny sposób można wykorzystać typowe urządzenia, na których najczęściej ćwiczymy w sposób tylko wskazany na rysunku czy w opisie.

Prowadzący Michał Papuszka nauczyciel wychowania fizycznego SP-2 w Głogów, instruktor ćwiczeń siłowych, instruktor Kalisteniki poziom II, przedstawił innowacyjne metody wykorzystania typowych urządzeń na siłowni zewnętrznej w nietypowy sposób.

Trening street workout oparty jest na ćwiczeniach z ciężarem własnego ciała. Sprzęt, który będzie potrzebny do takich treningów, to wszelkiego rodzaju drążki oraz poręcze. Obecnie coraz bardziej popularne stają się miejsca przygotowane specjalnie do tego typu aktywności, ale równie dobrze można wykorzystać typowe siłownie na wolnym powietrzu.

W czasie konferencji panowała dobra atmosfera, a prowadzący chętnie odpowiadał na zadawane pytania, przedstawił szeroki wachlarz ćwiczeń o różnym stopni trudności, co daje możliwości dostosowania zadań do indywidualnej sprawności naszych uczniów.

Dla chętnych nauczycieli polecam stronę https://www.fabrykasily.pl/cwiczenia/street-workout, która może rozszerzyć omawiany temat konferencji.

Opracowała Beata Bielska – doradca metodyczny