KARTY GRABOWSKIEGO – jak zainteresować dzieci matematyką?

27 maja 2019 r. już po raz trzeci w Bibliotece Pedagogicznej w Głogowie odbyły się warsztaty: Karty Grabowskiego – czyli jak zainteresować dzieci matematyką. Uczestniczyli w nich nauczyciele matematyki, edukacji wczesnoszkolnej oraz wychowania przedszkolnego.
Celem warsztatów było:

  • wspieranie nauki dodawania i odejmowania,
  • utrwalanie obliczeń pamięciowych przy mnożeniu,
  • kształcenie logicznego myślenia,
  • wspieranie uczenia się: cierpliwości, współpracy, koncentracji, pracy w grupie oraz jak wygrywać i przegrywać.

Podczas warsztatu nauczyciele poznali zestawy Kart Grabowskiego dotyczące dodawania i odejmowania, tabliczki mnożenia, gier logicznych oraz pomoc dydaktyczną rozwijającą sprawność manualną – Bączek Matematyczny Piruet. Prowadząca zaprezentowała zarówno ogólną metodykę pracy z kartami w szkole, jak i sprawdzone gry o różnym stopniu trudności. Karty Grabowskiego to świetna pomoc matematyczna do wykorzystania na zajęciach lekcyjnych, jak i zajęciach wyrównawczych. Można modyfikować zasady gier dostosowując je do potrzeb uczniów, dokonywać zmian według własnego pomysłu. Przy grze wymagane jest skupienie, koncentracja, co nie przeszkadza współgrać z aktywnością ruchową.
Podsumowaniem zajęć były mini mistrzostwa w tabliczce mnożenia i kręceniu bączkiem oraz zaproszenie z uczniami do udziału w :

  • Mistrzostwach Polski w Tabliczce Mnożenia.
  • Mistrzostwach w Kręceniu Bączkiem Matematycznym PIRUET

Zajęcia przeprowadziła Kamila Kreczmer – Certyfikowany Trener Kart Grabowskiego.
Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.

Arlena Kiziak – doradca metodyczny