IATEFL POLAND W GŁOGOWIE!

 

8 lutego 2017r. odbyła się konferencja metodyczna pt. IATEFL Poland. Co warto wiedzieć o Stowarzyszeniu Nauczycieli Języka Angielskiego w Polsce. Gościem specjalnym konferencji była Pani Joanna Leszkiewicz – prezes stowarzyszenia. 
Konferencja składała się z kilku części. W pierwszej z nich Joanna Leszkiewicz omówiła działalność IATEFL-a w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem międzynarodowych szkoleń dla nauczycieli, konkursów oraz spotkań regionalnych w ramach tzw. SIG (Special Interest Group). 
W kolejnej części zrelacjonowałam 25. Międzynarodową Konferencję IATEFL Poland, która obyła się w Szczecinie w dniach 16-18 września 2016r. To druga, największa konferencja metodyczna w Europie. W trakcie konferencji miałam przyjemność prowadzić zajęcia otwarte dla nauczycieli nt. polsko-angielskich kontaktów językowych i ich implikacji metodycznych. Kolejna konferencja IATEFL Poland już we wrześniu w Bielsku-Białej. Można nie tylko w niej uczestniczyć jako słuchacz, ale także zgłosić chęć przeprowadzenia zajęć otartych czy warsztatów.
W ostatniej części – warsztatowej zaprezentowałam wybrane ćwiczenia, którymi zostałam zainspirowana w trakcie kongresu IATEFL, i które z powodzeniem sprawdzają się w pracy dydaktycznej, np. wykorzystanie gier z amerykańskich programów typu talk show, (password) czy inne zabawy rozwijające znajomość angielszczyzny specjalistycznej.
I co najważniejsze: ze względu na to, iż w konferencji brali udział wyłącznie angliści, spotkanie w całości prowadziłyśmy w języku angielskim.
Dziękuję nauczycielom za udział i aktywną pracę. 
Pani Joannie Leszkiewicz dziękuję za poświęcony czas i znakomitą prelekcję.
A poniżej zdjęcie z konferencji i kilka z IATEFL-a.
Urszula Majdańska-Wachowicz