WIEŚCI Z KONSULATU GENERALNEGO USA W KRAKOWIE

17 stycznia w Konsulacie Generalnym USA w Krakowie odbyło się szkolenie przeznaczone dla stypendystów Departamentu Stanu USA. W spotkaniu brało udział 20 nauczycieli z różnych części Polski południowej i zachodniej. Gościem specjalnym szkolenia była Pani Jen MacArthur, która objęła funkcję RELO, czyli Regional English Language Officer z siedzibą w Belgradzie. Opowiedziała o potrzebie nauczania geografii na lekcjach języków obcych oraz wskazywała sposoby korelacji międzyprzedmiotowej w kontekście poruszana tematów globalnych.

Zgromadzeni nauczyciele dzielili się dobrymi praktykami, które stosują i którymi zostali zainspirowani dzięki udziałowi w różnych warsztatach i grantach uzyskanych z Departamentu Stanu USA. Ja omówiłam stereotypy językowo-kulturowe i ich znaczenie w nauczaniu języka angielskiego.

A poniżej najnowsze wydanie e-czasopisma ZOOM IN ON AMERICA, do lektury którego zachęcam wszystkich uczniów. Wnikliwa lektura nie tylko poszerzy ich wiedzę na temat kultury USA, ale także może pomóc w zdobyciu cennych nagród. Szczegóły pod linkiem:

http://www.usinfo.pl/zoom/files/December2016/December2016.pdf

PS Zdjęć brak, gdyż rzetelni pracownicy Konsulatu poprosili przed wejściem na teren Konsulatu o umieszczenie telefonów w specjalnie przeznaczonych do tego skrytkach.

Urszula Majdańska-Wachowicz